Nauka języka islandzkiego

► NAUKA ISLANDZKIEGO

  • nowość
 "Short Stories in Icelandic for beginners" - Olly Richards "Short Stories in Icelandic for beginners" - Olly Richards
Cena:

89,00 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

 

 

 


 

JĘZYK ISLANDZKI

 

Klasyfikacja genetyczna przedstawia się następująco:

Języki indoeuropejskie

Języki germańskie

Języki północnogermańskie

Język islandzkiPoczątkowo był to język osadników norweskich, tzw. norse, czyli język staronordyjski. Z niego wykształciły się języki islandzki i norweski. Ze względu na izolację wyspy, język islandzki zmienił się jedynie nieznacznie od początku pierwszego tysiąclecia. Dzięki temu współcześni Islandczycy mogą bez specjalnego przygotowania czytać sagi spisane w XII i XIII wieku. Zaszły jednak głębokie zmiany w artykulacji i wymowie wyrazów.

W naszej księgarni znajdziesz książki po islandzku, oryginalną islandzką beletrystykę, podręczniki do nauki języka islandzkiego.

 


 

Doskonale wiemy, jak wielu pasjonatów języków Północy jest w naszym kraju. Świadczą o tym liczne festiwale promujące kulturę skandynawską czy literaturę z Północy. Każdego roku setki studentów rozpoczyna studia na kierunkach związanych z tym regionem świata. Jednak wciąż tak trudno dotrzeć do oryginalnych materiałów w tych językach - książek, podręczników do nauki, słowników, literatury obyczajowej. Nie mogliśmy pozostać obojętni i postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę! 

 

Od tej pory w polskiej księgarni internetowej Książki po szwedzku znajdziesz materiały w językach: szwedzkimnorweskim, duńskimislandzkim i farerskim oraz niderlandzkim i fińskim. Asortyment będzie systematycznie poszerzany o popularne podręczniki do nauki, słowniki, beletrystykę, książki dla dzieci i inne oryginalne materiały, które pomogą Ci uczyć się z przyjemnością.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl