"En jul tillsammans" - Eli Åhman Owetz

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 109,00 zł 109.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

"En jul tillsammans" (lättläst) - przeczytaj opowiadanie z gatunku feel good po szwedzku!

 

Maj i Lennart zamieszkali razem. Czują się jak nastolatki, mimo że oboje mają prawie 90 lat.

Jest początek grudnia i mimo iż nie chcą przesadnie ozdabiać domu to jak nie poddać się magii Świąt? Poza tym Maj nie może przestać myśleć o tym, co powiedział Lennart - żeby się pobrali. Ale może są na to za starzy?

Jest to kontynuacja książki Eli Åhmana Owetza „Sköna Maj”, która zdobyła nagrodę Easy Read Award 2022. Dzięki krótkiemu wprowadzeniu czytelnika w historię, można ją czytać bez znajomości pierwszej części powieści.

 

„En Jul tillsammans” to romantyczna i ciepła historia miłosna o dwójce bohaterów, których wiek wcale nie jest największym zmartwieniem.

 Poziom A2/B1 (2 - Lättare)

 Opowiadanie feel good w klimacie świątecznym!

 Wydanie w wersji z uproszczonym językiem, tzw. lättläst. 

Wersja książki po szwedzku z uproszczonym językiem to idealna propozycja dla osób zaczynających przygodę z językiem szwedzkim, dla imigrantów w Szwecji oraz dla dzieci czytających po szwedzku. 

W książkach po szwedzku typu lättläst zdania składają się przeważnie z maksymalnie piętnastu słów. Każde zdanie przekazuje jedną główną myśl, często zawiera jeden czasownik. Forma bierna zastępowana jest aktywną. Trudne słowa lub idee często są tłumaczone w kolejnych zdaniach. Wydania te są często krótsze niż oryginały, gdyż chodzi w nich o przekazanie pełnej treści przy użyciu możliwie małej ilości słów.

 Książka wydana przez LL-förlaget - wydawnictwo specjalizujące się w książkach wydawanych w uproszczonym języku szwedzkim (lättläst).

Dlaczego warto przeczytać tę książkę po szwedzku?

 To pozycja napisana według zasad lättläst, więc możesz ją czytać już od poziomu A2+!

 Przeczytasz prawdziwą książkę po szwedzku dopasowaną do Twojego poziomu językowego!

 Doskonała lektura przed Świętami!

 Jest to przyjemna, odprężająca powieść typu feelgood, która wprawi Cię w doskonały nastrój przed Świętami.

 Przeczytasz książkę po szwedzku! Poszerzysz swoje słownictwo, utrwalisz posiadaną wiedzę, będzie to kolejny krok na drodze do płynności językowej.

Przejrzyj treść książki:

 

 

Dlaczego lättläst?

 

Dla wielu osób czytanie książek i czasopism w uproszczonej wersji językowej (lättläst) jest jedynym sposobem na czerpanie przyjemności z lektury i na śledzenie wiadomości o świecie.

Niektórzy mają trudności ze zrozumieniem skomplikowanych wydarzeń opisywanym przy pomocy trudnych słów. Inni mają trudności z koncentracją i zapamiętywaniem. Z kolei rzesza imigrantów nie zna jeszcze języka szwedzkiego na tyle dobrze, by czytać standardowe wydania książek i czasopism.

Lättläst jest odpowiedzią na ich potrzeby. Dzięki uproszonemu językowi w gazetach, czasopismach i książkach wyżej opisane grupy osób mogą być na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata oraz czytać literaturę, do której nie mieliby dostępu ze względu na zbyt skomplikowany język oryginału.

 

  

 

Sveriges historia : Från istid till EU

LL-förlaget

Wydawnictwo LL-förlaget

 

Wydawnictwo LL-förlaget publikuje książki w wersji lättläst dla dorosłych i młodych dorosłych z następujących grup docelowych:

 Osoby z niepełnosprawnością intelektualną

 Osoby z niepełnosprawnością neuropsychiatryczną

 Osoby starsze z demencją

 Osoby z dysleksją

 Dorośli uczący się szwedzkiego

Wydawnictwo publikuje zarówno beletrystykę, jak i literaturę faktu napisane bezpośrednio w formie lättläst.

Koniecznie zapoznaj się z pozostałymi pozycjami w uproszczonej wersji językowej dostępnymi w naszym Sklepie. Kliknij TUTAJ

Jeśli w naszej ofercie nie znajduje się pozycja, która Ciebie interesuje i którą chciałbyś przeczytać - napisz do nas! Sprowadzamy książki na zamówienie, również książki po szwedzku w wersji lättläst. Najprawdopodobniej będziemy w stanie sprowadzić dla Ciebie wymarzoną książkę :)

 

 

Szczegóły produktu

ISBN 9789189149151
Wydawnictwo LL-förlaget
Rok wydania 2022
Data premiery 2022-09-21
Wersja Książka
Autor Eli Åhman Owetz
Oprawa Twarda
Format 183 x 132 x 13 mm
Ilość stron 78
Poziom trudności A2/B1 (2-lättare)
Język wydania szwedzki
Tłumaczenie nie
Czy cena jest drukowana nie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl