Jak wybrać podręcznik do nauki szwedzkiego? 0
Jak wybrać podręcznik do nauki szwedzkiego?

Zaczynasz uczyć się szwedzkiego! Pewnie obejrzałeś/aś już kilka filmów Bergmana, przeczytałeś/aś całą serię Muminków, wzruszasz się czytając Braci Lwie Serce i w końcu zapragnąłeś/aś doświadczać kultury szwedzkiej w oryginale. A może Twoja druga połówka pochodzi z tego skandynawskiego kraju? Lub jesteś lekarzem i chcesz kontynuować swoją karierę za granicą?

 

 podręczniki do szwedzkiego

 

Powodów do nauki języka obcego jest chyba tyle, co ludzi uczących się go. Ale przejdźmy do konkretów, z jakim podręcznikiem zacząć naukę? Odpowiedź jest standardowa: to zależy. Zależy w jakim jesteś wieku, na jakich aspektach nauki szczególnie Ci zależy, w jakim celu chcesz się uczyć itp. itd.

Stworzyliśmy krótką listę podstawowych pomocy do nauki szwedzkiego dostępnych od ręki w Książkach po szwedzku. Zapoznaj się z nią, z pewnością wybór odpowiedniej pomocy naukowej stanie się łatwiejszy. Jeśli wciąż będziesz mieć pytania, nie wahaj się skontaktować z nami mailowo lub poprzez kanały social media. Do dzieła!

 

 


podręczniki do szwedzkiegoSERIA RIVSTART

 

Czym jest? 

Rivstart to kultowa seria podstawowych podręczników do nauki języka szwedzkiego “od zera” do używania podczas kursu lub ucząc się samodzielnie. Seria zapewnia szybką progresję, tak by postępy było szybko widoczne. U nas dostaniesz podręczniki w nowym wydaniu, które mają uwspółcześnione teksty, tematy i ilustracje.

 

Jak zbudowane są te podręczniki?

Zestaw tworzy podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń, a cała seria podzielona jest na trzy poziomy: A1/A2, B1/B2 oraz B2/C1. Ćwiczenia w podręczniku kładą nacisk na komunikację i wymowę. Jest wiele zadań pisemnych, które utrwalają wiedzę i rozwijają umiejętność posługiwania się językiem. 

Dodatkowo, bez innych opłat, otrzymujesz dostęp do strony Wydawnictwa gdzie możesz korzystać z dodatkowych materiałów dydaktycznych:

 Dodatkowe interaktywne ćwiczenia do każdego rozdziału

 Słuchowiska

 Testy z słuchania

 Klucz odpowiedzi do podręcznika i zeszytu ćwiczeń

 Testy podsumowujące

 Listy czasowników

 Listy słów z danego rozdziału po angielsku i niemiecku

 Dialogi do przećwiczenia 

 

Dla kogo? 

Książki z serii Rivstart skierowane są do osób, które zaczynają uczyć się języka szwedzkiego lub osiągnęły już konkretny poziom językowy wskazany na okładce przez Autorów. Tematy poruszane w książkach są aktualne i współczesne, dotyczą życia codziennego w Szwecji, pracy, kultury oraz historii tego skandynawskiego kraju.

Materiał pomaga szybko robić postępy  i przygotowuje doskonałą bazę pod przygotowania do egzaminów językowych, takich jak Swedex czy Tisus

 

➤ Poznaj te podręczniki bliżej TUTAJ.
Mal do szwedzkiego

 

SERIA MÅL

 

Czym jest?

Seria Mål to pomoc dydaktyczna dla imigrantów, dorosłych i młodych ludzi, którzy potrzebują wsparcia metodycznego podczas kursu językowego oraz podczas samodzielnej nauki. Podręczniki oferują stopniową gradację trudności omawianych zagadnień, dzięki czemu tempo nauki jest spokojne i dostosowane do możliwości najbardziej zajętych studentów :)

 

Jak zbudowane są podręczniki?

Podręcznik Mål składa się z dziesięciu rozdziałów poruszających różnorodne tematy i zawierających różne rodzaje tekstów. Po każdym z nich następują odpowiednie ćwiczenia. Wszystkie teksty są dostępne do odsłuchania w Internecie na stronie wydawnictwa.Mnogość ćwiczeń pisemnych i różnorodne ćwiczenia interaktywne ułatwiają zindywidualizowane nauczanie.  

Dostępne są dodatkowe materiały, takie jak filmy, interaktywne ćwiczenia internetowe, testy sprawdzające i wiele plików audio za darmo.

 

Dla kogo?

Seria Mål skierowana jest do imigrantów mieszkających w Szwecji oraz młodzieży i dorosłych uczących się szwedzkiego jako drugiego języka. Progresja jest wolna, tempo nauki spokojne. Podręczniki sprawdzą się w przypadku osób zabieganych, które mogą poświęcić na naukę ograniczoną ilość czasu. 

 

➤ Poznaj te podręczniki bliżej TUTAJ.

 Sprakporten szwedzki

 

SERIA SPRÅKPORTEN

 

Czym jest?

Dwa podręczniki, a w zasadzie interaktywne zeszyty pracy z serii Språkporten, to niezastąpione pomoce w rozwijaniu umiejętności językowych, poszerzaniu słownictwa, wzbogacaniu wypowiedzi ustnych i pisemnych. Doskonale systematyzują wiedzę i pomagają przygotować się do egzaminów językowych. Wymagają od studenta wysokiego poziomu skupienia .

 

Jak są zbudowane podręczniki?

Zarówno Språkporten Bas, jak i klasyczny podręcznik Språkporten zbudowane są w oparciu o głęboką analizę tekstów. Są one analizowane pod kątem gramatyki, słownictwa oraz poruszanego tematu. Nacisk kładziony jest na rozumienie tekstu czytanego, rzetelną powtórkę zagadnień gramatycznych oraz na poszerzanie słownictwa. 

 

Dla kogo?

Språkporten Bas to podręcznik skierowany do osób na poziomie min. B1 z języka szwedzkiego, z kolei klasyczny Språkporten sprawdzi się w przypadku wyższych poziomów językowych, od B2 wzwyż.

Obie książki doskonale systematyzują wiedzę zdobytą na kursie i pomagają osiągać kolejne poziomy językowe. Stanowią niezastąpione pomoce w przygotowaniach do egzaminów językowych, takich jak Svedex czy Tisus

 

➤ Poznaj te podręczniki bliżej TUTAJ.
Gilla svenska

 

GILLA SVENSKA

 

Czym jest?

Seria Gilla svenska została stworzona z myślą o imigrantach, który podejmują w Szwecji kurs SFI (Svenska for invandrare - bezpłatny kurs dla dorosłych, który jest oferowany większości dorosłych imigrantów w Szwecji). Seria składa z trzech podręczników kładących nacisk na komunikację i umiejętności językowe niezbędne w codziennych sytuacjach oraz w pracy. 

 

Jak zbudowane są te podręczniki?

Każdy rozdział stanowi niezależną partię materiału, dzięki czemu naukę można rozpocząć z dowolnego miejsca w podręczniku. 

Umiejętności są podzielone na podstawie programu nauczania SFI i składają się z: 

 Czytania ze zrozumieniem, 

 Rozumienia ze słuchu, 

 Umiejętności pisania, 

 Interakcji ustnej i prezentacji ustnej.

  

Cała seria Gilla svenska wzbogacona jest o całą masę dodatkowych materiałów szkoleniowych zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli, do których masz DARMOWY dostęp po zalogowaniu się na stronie wydawnictwa:

 Dodatkowe interaktywne ćwiczenia gramatyczne i językowe do każdego rozdziału

 Słuchowiska

 Testy z słuchania

 Ćwiczenia wymowy, gdzie można nagrywać swój głos

 Filmiki odtwarzające naturalne, codzienne sytuacje

 Dialogi do przećwiczenia

 Testy podsumowujące dany rozdział Dla kogo?

Podręczniki Gilla svenska skierowane są głównie do imigrantów lub osób planujących zamieszkać w Szwecji. Poziomy dostosowane są również do poziomu wykształcenia studentów. Książki przygotowane są z myślą o używaniu ich podczas kursów SFI. Przygotowują studenta do zdania egzaminu Nationella Prov

 

➤ Poznaj te podręczniki bliżej TUTAJ.

 

 

Ova svenska

 

SERIA ÖVA SVENSKA

 

Czym jest?

Dwa zeszyty ćwiczeń skierowane są do dzieci i nastolatków, które przeprowadziły się z rodzicami do Szwecji lub które zwyczajnie uczą się szwedzkiego, jako drugiego języka. Obie książki z serii Öva svenska charakteryzuje wolna progresja z wieloma możliwościami do powtórek. Proste zasady gramatyczne prezentowane są w formie konkretnych ćwiczeń. Szczegółowe ilustracje ułatwiają uczniom przyswajanie materiału.

 

Jak zbudowane są podręczniki?

Seria Öva svenska składa się z dwóch książek-zeszytów ćwiczeń. Uczniowie piszą bezpośrednio w książkach, co ułatwia koncentrowanie się na języku i ćwiczeniach. Część druga jest kontynuacją części pierwszej. Obie książki nadają się zarówno do nauki indywidualnej, jak i do pracy podczas kursów.

Na stronie wydawnictwa (po utworzeniu darmowego konta) znajdziesz ścieżki dźwiękowe do ćwiczeń oznaczonych w książce specjalnym symbolem. 

 

Dla kogo?

Książki z serii Öva svenska zostały stworzone z myślą o dzieciach i nastolatkach, którzy wraz z rodzicami osiedlają się z Szwecji. Materiał dydaktyczny jest tak zaplanowany, że pozwala rozpocząć naukę “od zera”, czyli z poziomu całkowitego początkującego. Oba wydania tworzą integralną całość. 

 

➤ Poznaj te podręczniki bliżej TUTAJ.

 

 

Szwedzki medyczny

 

MEDICIN 1 och 2

 

Czym jest?

Medicin 1 och 2 to podręcznik z ćwiczeniami do nauki ogólnego języka szwedzkiego medycznego.

 

Jak zbudowany jest podręcznik?

Książka zawiera teksty informacyjne, po którym następują zadania ćwiczeniowe, a także opisy chorób i przypadków. Dodatkowo na marginesie znajdują się objaśnienia słów.

Treść oparta jest na takich sektorach medycyny, jak: anatomia, fizjologia, mikrobiologia, choroby zakaźne, higiena, immunologia, patologia i farmakologia.

Oprócz tego znajdują się rozdziały dotyczące historii medycyny, jak dbać o zdrowie, jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku urazów lub nagłej choroby, jak zachować się w przypadku pożaru oraz jak społeczeństwo organizuje swoje wysiłki w przypadku katastrofy.Dla kogo?

Książka napisana jest z myślą o pracownikach opieki medycznej chcących pracować w Szwecji. Książka napisana jest w prosty, przystępny sposób, tak by nawet początkujący był w stanie z niej korzystać.

 

➤ Poznaj ten podręcznik bliżej TUTAJ. 

Wymienione powyżej książki to podstawowe serie podręczników do nauki szwedzkiego na różnych poziomach zaawansowania. Zapoznaj się z całą nasz ofertą podręczników i innych pomocy naukowych do nauki języka szwedzkiego TUTAJ. Oprócz nich znajdziesz książki, które pomogą Ci zrozumieć szwedzką gramatykę i wyćwiczyć wymowę.

Poza tym, czym byłaby nauka bez wykorzystywania wiedzy w praktyce! Dlatego serdecznie zachęcamy Cię do czytania oryginalnych książek po szwedzku, które są dostępne w naszym sklepie. W ten sposób będziesz mógł obserwować swoje postępy, a jednocześnie czerpać przyjemność z obcowania z prawdziwą, szwedzką literaturą. Wejdź na stronę i wybierz coś dla siebie TUTAJ.

Oczywiście te wymienione powyżej, nie są wszystkimi dostępnymi książki do nauki. Te, które nie widnieją w naszej stałej ofercie sprowadzamy na zamówienie, jak chociażby Nybörjarsvenska wydawnictwa Folksuniversitetes förlag. Jeśli chciałbyś zamówić podręcznik lub książkę w języku szwedzkim spoza naszej stałej oferty zapoznaj się z TYMI informacjami i odezwij się do nas: biuro@ksiazkiposzwedzku.pl. Z chęcią Ci pomożemy!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl