Muminki po szwedzku

Muminki w oryginale, po szwedzku

Kultowa seria książek dla dzieci i… dla dorosłych! Przeżyj na nowo przygody sympatycznych stworzeń z Doliny Muminków. 

Wszystkie książki w Sklepie dostępne są w języku oryginału, czyli po szwedzku. Poziom zaawansowania według skali Rady Europejskiej to B1/B2

Warto zwrócić uwagę na piękne wydanie: matowa okładka, materiałowy grzbiet i zmyślne ikonki mieszkańców Doliny Muminków u jego dołu. Nie można zapomnieć o oryginalnych ilustracjach autorki doskonale dopełniających lekturę.

 

 

Muminki (Mumintrollen)

Książka Muminki Tove Jansson

Książki z serii Muminki (Mumintrollen) w oryginalnym języku, czyli po szwedzku to istna gratka dla fanów serii i ich autorki, Tove Jansson. Do tej pory książki te były praktycznie niedostępne w Polsce. Muminki po szwedzku polecamy przede wszystkim fascynatom krajów Północy, w szczególności Szwecji i Finlandii. Jeśli chodzi o Muminki książki te zapadły w pamięci czytelników na całym świecie - jeśli chcesz zacząć przygodę z doliną Muminków po szwedzku, zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Wielką korzyść z lektury odniosą też osoby, które uczą się języka szwedzkiego. Czytanie w języku obcym pomaga utrwalać go sobie w naturalny i przyjemny sposób oraz sprzyja nauce metodą imersji, czyli otoczenia się językiem obcym w codziennym życiu. Metoda ta sprawdza się bardzo dobrze u dzieci, które uczą się języków obcych, dlatego serdecznie polecamy czytanie opowiadań właśnie najmłodszym :)

Z racji tego, że książki o dolinie Muminków są przepięknie wydane, sprawdzą się idealnie jako prezent! Dla koneserów polecamy zamówić całą serię (dziewięć książek w eleganckich tomach), z pewnością docenią ten niezwykły zestaw i on również będzie doskonałym prezentem!

 

Tove Jansson Muminki seria po szwedzku

***

"Środowisko literaturoznawców zgodnie uznaje książki Tove Jansson za fenomen literacki, zawierający głębokie wartości humanistyczne, niebanalną warstwę psychiczno-socjologiczną, nadający się do wykorzystania przez wszystkie grupy wiekowe i w wielu różnych aspektach. 

Olga Tokarczuk zaproponowała wykorzystanie książek o Muminkach w bardziej pogłębionej, wielostronnej i atrakcyjnej formie pracy psychologicznej z dziećmi. Wyszła ona z założenia, że cykl ten jest całościowym, alternatywnym, baśniowym "światem", w którym przedstawione postaci stanowią rodzaj archetypów, będących dla umysłu dziecka nośnikami ludzkich cech psychicznych a priori. Wyraźnie nakreślone przez Tove Jansson typy i sytuacje psychologiczne, postawy i problemy, pozostają w kręgu zagadnień egzystencjalnych.

Olga Tokarczuk postanowiła uszeregować kilka postaci w pewnej rozwojowej kolejności, która - jak sądzi - chronologicznie ukazuje pojawienie się podstawowych pytań, stawianych sobie (często w sposób nieuświadomiony) przez człowieka na drodze do dojrzałości. I tak proponuje wykorzystać:
* opowiadanie "Wiosenna piosenka" z tomu "Opowiadania z Doliny Muminków" w zajęciach poświęconych budowaniu i wzmacnianiu własnego ego;
* "Opowiadanie o niewidzialnym dziecku" w zajęciach na temat potrzeby bezpieczeństwa i miłości jako warunków rozwoju psychicznego i fizycznego;
* postać Włóczykija, jako bohatera zajęć dotyczących poszukiwania wolności;
* postacie Filifonek podczas zajęć poświęconych neurotycznym przejawom nadmiernej wrażliwości i braku poczucia przynależności;
* "gatunek" Paszczaków w zajęciach na temat wprowadzania ładu w życie codzienne, osiągania celów i wyznaczania sobie nowych;
* postać Buki w zajęciach dotyczących zła tkwiącego w naturze ludzkiej i jego korzeni;
* postać Wiewiórki w zajęciach, w których mowa o śmierci."

(Sylwia Madalińska, "Muminki w pracy pedagogicznej")

Muminki książka

Książki opisujące życie Muminków to nie wszystko, co znajdziesz w naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą:

tagi: Muminki postaci, Lato Muminków, Muminki ksiazka, Muminki ksiazki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl