Camilla Läckberg

Camilla Läckberg, czyli jedna z najpoczytniejszych autorek szwedzkich kryminałów. 

Urodziła się i dorastała w rybackim miasteczku Fjällbacka, które to później stało się planem akcji jej kultowej serii Saga z Fjällbacki.

Od najmłodszych lat pisała powieści i kryminały, jednak początkiem prawdziwej przygody z pisarstwem był kurs pisania kryminałów organizowany przez stowarzyszenie pisarzy Ordfront. Podczas kursu jej opiekun literacki zasugerował, żeby fabułę opowieści umieściła w miejscu, które dobrze zna. Właśnie wtedy zaczęła pisać opowiadanie, które przekształciło się w jej debiutancką powieść Isprinsessan (Księżniczka z lodu).

 

 

Camilla Läckberg

 


 

Nie da się ukryć, iż nie ma nic lepszego i tym samym skuteczniejszego niż łączenie nauki z zabawą czy też z innego rodzaju przyjemnością. Takie połączenie może przyczynić się nie tylko do szybszej i bardziej owocnej nauki, ale również do ciekawego i przyjemnego zapełnienia czasu wolnego. Nauka języka obcego to wbrew pozorom duże wyzwanie, do którego jednak można podejść w oryginalny sposób. Jeżeli interesuje Cię nauka języka szwedzkiego, a oprócz tego lubisz kryminały, wówczas mamy dla Ciebie rewelacyjne rozwiązanie - książki Camilli Lackberg. Jeśli znasz tę autorkę lub jesteś zaineresowany tego rodzaju nauką, która mimo swojej innowacyjności okazuje się nierzadko najskuteczniejsza - zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią tekstu.

 

Od szwedzkiego kryminału do perfekcyjnej znajomości języka szwedzkiego

W pierwszej kolejności warto zdać sobie sprawę z tego, iż znajomość obcego języka to nie tylko zapoznanie się z poszczególnymi zasadami gramatyki, akcentowania różnorodnych słów i głosek czy też umiejętności konwersacyjnych, ale również znajomość kultury i obyczajów danego kraju. Warto wiedzieć, że w przypadku gdy mowa o Szwecji, nauka szwedzkiego może być wspaniałą zabawą. Język szwedzki ma do zaaferowania bardzo dużo uroczych, zabawnych a niekiedy dziwnych słów, których sam wygląd, a przede wszystkim wymowa mogą naprawdę zaskoczyć. Oprócz tego może to być po prostu dobry sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków i zrobienie czegoś dla siebie.

Natomiast jeśli mowa o autorce, jaką jest Camilla Läckberg książki napisane właśnie przez nią, które z kolei są przetłumaczone na kilkanaście języków, mogą okazać się nie tylko zapełnieniem wolnego czasu w niesamowicie ciekawy sposób, ale także mogą być idealnym sposobem na naukę języka szwedzkiego. Podczas takiego rodzaju nauki możemy nie tylko rozwinąć swoją pamięć, ale także rzecz jasna nabyć znajomości języka szwedzkiego, głównie poprzez właśnie słownictwo, które jak wiadomo jest praktycznie najistotniejsze. Dodatkowo książka na prezent szwedzki to równie ciekawy pomysł. Jeśli zastanawiasz się nad tym, co co czytać po szwedzku - sprawdź nasze oferty.

 

Camilla Lackberg książki - dodatkowe informacje

Autorka, której książki są znane zasadniczo na całym świecie, zanim stała się jedną z najpopularniejszych pisarek kryminałów na świecie, pracowała jako dyrektor marketingu i kierownik produktu. Jest autorką kilkunastu powieści, w tym serii kryminalnej, której akcję umieściła w swojej rodzinnej miejscowości – Fjällbace – położonej na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Dwie pierwsze powieści z serii: Księżniczka z lodu oraz Kaznodzieja otrzymały entuzjastyczne recenzje od szwedzkiej prasy i szybko stały się bestsellerami. Jednak przełom w jej pisarskiej karierze nastąpił, gdy trzecia część serii Kamieniarz została nominowana do nagrody Powieść Kryminalna Roku 2010.

Jeśli więc lubisz kryminały i chcesz nauczyć się języka szwedzkiego, pisząca Camilla Läckberg po szwedzku to doskonała propozycja, dzięki której możesz w stosunkowo krótkim czasie poznać wiele szwedzkich słów. Jeżeli interesują Cię szwedzkie kryminały autorzy tego rodzaju książek mogą pomóc Ci w nauce języka. Takie propozycje jak literatura szwedzka współczesna czy też biografie Szwedów są dostępne na naszej stronie. Zachęcamy do sprawdzenia naszych ofert i wybrania tych, które najbardziej do Ciebie trafiają. Zapraszamy serdecznie!

 


  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl