Andrev Walden dorastał w Norrköping. Studiował dziennikarstwo w Bona Folkhögskola, ale nigdy go nie ukończył. Później dostał pracę w Aftonbladet jako redaktor i został redaktorem naczelnym działu fabularnego. Po 13 latach pracy w gazecie zrezygnował, a następnie pełnił funkcję redaktora i kierownika programu serialu telewizyjnego Sociala Monster stacji SVT oraz redaktora programu Filipa i Fredrika Breaking News. W 2016 roku Walden powrócił do Aftonbladet jako felietonista i pisał dla nich do końca 2018 roku, kiedy to dołączył do Dagens Nyheter. Często pisze także w Café.

W 2017 roku Andrev Walden był nominowany do Wielkiej Nagrody Dziennikarskiej (Stora journalistpriset)  w kategorii Głos Roku. Uzasadnienie brzmiało: „Ponieważ w wielkich sprawach odnajduje codzienny dramat i rozśmiesza nas oraz pozwala zobaczyć świat, rodzinę i siebie w nowym, nieco mądrzejszym świetle”. Walden sam zilustrował książkę, a teksty dotyczą głównie takich tematów, jak dzieci, przestrzeń i zagłada.

W 2023 roku Walden zadebiutował powieścią "Jävla karlarw Bokförlaget Polaris. Książka opiera się na własnych doświadczeniach z dorastania. Książka spotkała się z dobrą krytyką i 27 listopada 2023 roku otrzymała Nagrodę Augusta w kategorii literatura piękna.

Andrev Walden

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl