"Glömda sagor" - Cécile Tartar Jönsson

"Glömda sagor" - Cécile Tartar Jönsson po szwedzku
  • nowość
Dostępność: Książka jest dostępna
Czas wysyłki: 48 godzin
Cena: 199,00 zł 199.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

"Glömda sagor" - Cécile Tartar Jönssonczyli zapomniane baśnie odkryte na nowo!

 

“Glömda sagor” od wydawnictwa Studentlitteratur to pomoc dydaktyczna dla każdego, kto chce robić postępy w języku szwedzkim. Książkę docenią przede wszystkim osoby, które chcą osiągnąć poziom C1 (svenska 3 på gymnasienivå) z języka szwedzkiego. 

Książkę można wykorzystać do samodzielnej nauki lub jako dodatkowy materiał do czytania ze zrozumieniem na kursie. Książka skierowana jest przede wszystkim do osób, dla których szwedzki jest drugim językiem, ale także dla tych, dla których szwedzki jest językiem ojczystym i chcą poszerzyć swoje słownictwo, umiejętność czytania ze zrozumieniem i gramatykę.

Książka zawiera dwanaście baśni opracowanych tak, byś z ich lektury wyniósł jak największą korzyść:

 Na marginesach, wzdłuż tekstu baśni, znajdziesz listy słów z tłumaczeniem po szwedzku.  

 Po każdej baśni następuje część ćwiczeniowa z pytaniami typu “Läsförståelse”

 Każdy rozdział zawiera też dodatkowe ćwiczenia z “Ordkunskap och Grammatik”

 Na końcu książki znajduje się obszerne podsumowanie gramatyczne zagadnień poruszanych w książce, które pomoże Ci rozwiązywać zadania w częściach ćwiczeniowych.

W książce jest wyraźna progresja. W miarę pracy z książką opowieści stają się dłuższe i trudniejsze, a ćwiczenia są coraz bardziej złożone. Powtarzane są też zagadnienia gramatyczne w coraz to bardziej skomplikowanej formie ćwiczeń.

Rekomendowane jest czytanie historii po kolei właśnie ze względu na wzrost poziomu trudności baśni i towarzyszących im ćwiczeń oraz ponieważ niektóre postaci pojawiają się ponownie w kolejnych opowieściach. 

Oczywiście możesz czytać baśnie w dowolnej kolejności.

W części cyfrowej (do której masz dostęp poprzez stronę internetową wydawnictwa) możesz wysłuchać baśni.

 Poziom B1/B2-C1

 Zapomniane baśnie opracowane z myślą o nauce języka szwedzkiego

 Otrzymujesz dostęp do elektronicznej wersji książki, gdzie możesz m. in. odsłuchać wszystkie baśnie z książki drukowanej

 Klucz odpowiedzi dostępny jest na stronie Wydawnictwa, po uaktywnieniu wersji Digital: TUTAJ

Dlaczego warto przeczytać tę książkę po szwedzku?

 Zapoznasz się się z zapomnianymi baśniami szwedzkimi.

 Książka ta nadaje się idealnie to tzw. czytania intensywnego, czyli czytania oraz wnikliwej analizy językowej krótkich tekstów. Jest to skuteczna metoda, która obok czytania ekstensywnego, przyczynia się do robienia szybkich postępów językowych.

 Utrwalisz słownictwo i gramatykę szwedzką na poziomach B1/B2-C1.

 Książka ta pomoże Ci osiągnąć poziom C1 z języka szwedzkiego.

Przejrzyj treść książki tutaj:

 

Opinie

 

Fantasibok, barnbok, hjälpmedel för att lära sig ett andra språk och till utveckling av språkkunskap. Denna bok hjälpte mig oerhört mycket på vägen till C1-nivå i svenska språket. Att det finns många kapitlar och mycket varietet mellan sagorna gör att läsaren inte blir uttråkad. Sedan är minigrammatik delen super bra!
Sagorna är så fina att jag har i plan att läsa dem för mina kommande barn.
Jag rekommenderar stark denna bok.

Adriana S., BOKUS.COM 

Cécile Tartar Jönsson 

 

Cécile Tartar to ceniona nauczycielka języka szwedzkiego z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Od 2002 roku pracowała częściowo w Komvux ucząc podstawowego szwedzkiego i szwedzkiego jako drugiego języka, a częściowo jako nauczyciel SFI. Obecnie prowadzi kursy języka szwedzkiego jako języka obcego od poziomu początkującego do liceum w Folkuniversitetet. 

Dorastała we Francji i przyjechała do Szwecji w 1997 roku jako 20-latka. Cécile nauczyła się języka szwedzkiego od podstaw, a następnie kształciła się na uniwersytecie w Lund jako nauczycielka francuskiego, szwedzkiego i szwedzkiego jako drugiego języka. Napisała (i nadal pisze) wiele materiałów dydaktycznych, w tym serię "Arc en ciel" i niezwykle cenione materiały dydaktyczne "Språket – grunden till din framtid" oraz "Glömda sagor".

 

 

Szczegóły produktu

ISBN 9789144139166
Wydawnictwo Studentlitteratur
Rok wydania 2020
Autor Cécile Tartar Jönsson
Oprawa Miękka
Ilość stron 240
Poziom trudności B2
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl