Nauka języka norweskiego

NAUKA NORWESKIEGO

 


 

JĘZYK NORWESKI

 

Klasyfikacja genetyczna przedstawia się następująco:

Języki indoeuropejskie

Języki germańskie

Języki północnogermańskie

Język norweski

 

Nazwa własna języka po norwesku norsk wywodzi się od strnord, przymiotnika nor(ð)rœnn, oznaczającego pierwotnie „północny” lub „pochodzący z północy, związany z północą”. Do zapisu wykorzystywane są dwa standardy piśmiennicze: bokmål (dosł. „język książkowy”) oraz nynorsk (dosł. „nowonorweski”). Jeśli chodzi o wymowę, nie ma wyróżnionego nadrzędnego standardu, wszystkie dialekty traktowane są równorzędnie.

Jest to też jeden z języków Rady Nordyckiej. Dzięki istnieniu tej szczególnej Umowy, państwa Północy współpracują ze sobą na wielu płaszczyznach, chociażby kulturowej i naukowej. 

W naszej księgarni znajdziesz książki po norwesku, oryginalną norweską beletrystykę, podręczniki do nauki języka norweskiego.

 


 

Doskonale wiemy, jak wielu pasjonatów języków Północy jest w naszym kraju. Świadczą o tym liczne festiwale promujące kulturę skandynawską czy literaturę z Północy. Każdego roku setki studentów rozpoczyna studia na kierunkach związanych z tym regionem świata. Jednak wciąż tak trudno dotrzeć do oryginalnych materiałów w tych językach - książek, podręczników do nauki, słowników, literatury obyczajowej. Nie mogliśmy pozostać obojętni i postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę! 

 

Od tej pory w polskiej księgarni internetowej Książki po szwedzku znajdziesz materiały w językach: szwedzkimnorweskim, duńskimislandzkim i farerskim oraz niderlandzkim i fińskim. Asortyment będzie systematycznie poszerzany o popularne podręczniki do nauki, słowniki, beletrystykę, książki dla dzieci i inne oryginalne materiały, które pomogą Ci uczyć się z przyjemnością.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl