Czy warto uczyć się z oryginalnych podręczników? 0
Czy warto uczyć się z oryginalnych podręczników?

Czy warto uczyć się nowego języka z oryginalnych podręczników czy lepiej korzystać z popularnych, choć nie zawsze legalnych „kserówek”?

Kiedy zaczynasz naukę nowego języka, indywidualnie czy na kursie, jednym z pierwszych pytań, na które musisz uzyskać odpowiedź brzmi: „Z jakiego podręcznika będę się uczyć”. I jest to bardzo dobre pytanie o ile planujesz faktyczny jego zakup.

Zwłaszcza podczas niektórych kursów grupowych wciąż prym wiodą kserówki, czyli skserowane materiały dydaktyczne. Uczniowie „zasypywani” są coraz to nowymi czarno-białymi karteczkami, które mają tendencję do gubienia się. Należy też pamiętać, że często takie działania są niezgodne z prawem, łamią bowiem zasady użytkowania podręczników i materiałów do nauki, stąd powielanie ich nie powinno mieć miejsca.

 

My, jako Książki po szwedzku, zawsze polecamy korzystanie z oryginalnych podręczników, ćwiczeń i dodatkowych materiałów z kilku ważnych powodów. Opisaliśmy je poniżej. Zapoznaj się nimi i sam/a oceń czy warto uczyć się bezpośrednio z własnych książek.

  

Masz całą wiedzę zebraną w jednym miejscu, na lata.

Nie musisz przewalać stosów nieuporządkowanych kserówek, by odnaleźć zagadnienie, którego szukasz. Po zakończonym etapie nauki książki możesz estetycznie odłożyć na półkę i w razie potrzeby bezproblemowo do nich zajrzeć kiedy potrzebujesz coś sprawdzić lub przypomnieć sobie jakieś zagadnienie. Kserówki mają to do siebie, że lubią się gubić, mieszać, blaknąć, kurzyć i czasami ciężko jest się połapać w ich gąszczu, nie mówiąc już o znalezieniu konkretnego zagadnienia. Poza tym, nie wyglądają zbyt pięknie i w najlepszym wypadku będą przechowywane w segregatorze, który nijak pasuje do eleganckiej półki z książkami.

 

nauka szwedzkiego

 

Szata graficzna podręczników uprzyjemnia i urozmaica naukę.

Kwestia grafiki jest głęboko przemyślana przez twórców podręczników. Ma ona nie tylko spełniać funkcję estetyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Przecież trzeba przećwiczyć opisywanie tego, co widzisz na zdjęciu lub skomentować jakąś sytuację. Na kserówkach wszystko jest smutne, czarno-białe i bez wyrazu.

 

Kupując oryginalne podręczniki często uzyskujesz specjalny kod, który daje Ci dostęp do dodatkowych materiałów związanych z podręcznikiem.

Jest to bardzo duża zaleta. Większość podręczników wydawanych obecnie posiada „w zestawie” dodatkowe materiały edukacyjne dostępne online. Część wydawców udostępnia je gratis, ale część decyduje się właśnie na takie specjalny kod na wewnętrznej stronie okładki. Jest on indywidualny dla każdego użytkownika i może z niego korzystać tylko jedna osoba. Używają kserówek ograbiasz się z możliwości korzystania z tych dodatkowych materiałów.

 

nauka norweskiego

 

Podręcznik lub dana seria wydawnicza całościowo ujmuje dany zakres materiału, który jest niezbędny na przykład do zdania egzaminu językowego.

Jeśli chcesz zdać egzamin językowy Twoja wiedza musi być uporządkowana i ugruntowana. Autorzy serii podręczników do nauki biorą pod uwagę wszystkie wyznaczniki i tworzą je tak, by uczeń, który dokładnie je przerobi posiadł konkretne umiejętności, w tym te wymagane na egzaminach językowych. Jeśli korzystasz z luźnych kserówek, a Twoje lekcje to jedynie nieuporządkowane konwersacje, to niestety nie masz co marzyć o zdaniu egzaminu językowego.

 

Rozpoczynając pracę z jednym podręcznikiem z serii możesz z powodzeniem płynnie kontynuować naukę z kolejną częścią z serii.

Twój proces nauki będzie uporządkowany jeśli korzystasz z danej serii podręczników, na przykład Rivstart do nauki szwedzkiego. Są jego trzy części, które stopniowo wynoszą Twój szwedzki na wyższy poziom.

 

nauka dunskiego

 

Wspierasz Autorów i Wydawców, dzięki czemu mają oni środki na tworzenie kolejnych materiałów edukacyjnych.

Dzięki kupowaniu oryginalnych podręczników Twórcy mogą tworzyć nowe materiały i uaktualniać stare, dostosowując je do wciąż  zmieniających się potrzeb kursantów.

 

Przestrzegasz prawa. Niezastosowanie się do zasad prawa autorskiego może grozić odpowiedzialnością karną i cywilną.

Ten argument nie wymaga komentarza.

 

 

Po przeczytaniu tego artykułu pewnie jasne jest już dla Ciebie to, dlaczego tak mocno zachęcamy do korzystania z oryginalnych podręczników do nauki norweskiego, duńskiego czy szwedzkiego. Jeśli potrzebujesz pomocy w dobraniu odpowiednich pomocy naukowych, daj znać! Pomożemy: biuro@ksiazkiposzwedzku.pl

 

 

Dowiedz się więcej:

Nauka norweskiego

Książki po duńsku

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl