Rivstart A1+A2 Textbok

Dostępność: Książka jest dostępna
Czas wysyłki: 48 godzin
Cena: 199,00 zł 199.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Podręcznik Rivstart A1/A2 - najlepsza pomoc w nauce języka szwedzkiego

 

Podręczniki Rivstart od lat pomagają studentom z całego świata nauczyć się języka szwedzkiego samodzielnie lub podczas kursu, tak by bez przeszkód używać go praktyce. 

Materiał jest zróżnicowany i zorganizowany w sposób przejrzysty i jasny, odpowiedni dla studentów, którzy chcą i potrafią uczyć się samodzielnie. 

Zarówno podręcznik jak i zeszyt ćwiczeń zawiera wiele ciekawych zadań i testów zorganizowanych w jasny i przejrzysty sposób. Od samego początku kładziony jest nacisk na odpowiednią wymowę ćwiczeniu której służą odpowiednio skomponowane zadania dla ucznia.

Podręcznik doskonale przygotowuje do komunikowania się w codziennych sytuacjach oraz w środowisku zawodowym. 

Dla jasności przekazu zastosowano nowe, intuicyjne oznaczenia czasów w języku szwedzkim. Czasy teraźniejsze to: presens perfekt (have spoken), presens (speaks) and presens futurum (will speak). Czasy przeszłe to: preteritum perfekt (had spoken), preteritum (spoke), and preteritum futurum (was going to speak). W ten sposób jasne staje się, że w języku szwedzkim mamy dwa systemy czasowe, a ich nazwy dodatkowo wskazują w jaki sposób są tworzone. 

W końcowej części książki wydzielona jest część z powtórką zagadnień gramatycznych oraz z podsumowaniem zasad dotyczących wymowy. Całość skomponowana jest tak, by ułatwić uczniowi samodzielną naukę.

 Podręcznik Rivstart

 Poziom A1/A2

Dodatkowe DARMOWE materiały uzupełniające

Cała seria Rivstart wzbogacona jest o całą masę dodatkowych materiałów szkoleniowych zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli, do których masz DARMOWY dostęp po zalogowaniu się na TEJ stronie (portal.nok.se/extramaterial). Strona ta zawiera:

 Dodatkowe interaktywne ćwiczenia do każdego rozdziału

 Słuchowiska

 Testy z słuchania

 Klucz odpowiedzi do podręcznika i zeszytu ćwiczeń

 Testy podsumowujące

 Listy czasowników

 Listy słów z danego rozdziału po angielsku i niemiecku

 Dialogi do przećwiczenia

Podręcznik

Ćwiczenia w podręcznikach kładą nacisk na komunikację i wymowę. Dodatkowo, jest wiele zadań pisemnych, które utrwalają wiedzę i rozwijają umiejętność posługiwania się językiem.  W końcowej części książki wydzielona jest część z powtórką zagadnień gramatycznych oraz z podsumowaniem zasad dotyczących wymowy. Całość skomponowana jest tak, by ułatwić uczniowi samodzielną naukę.

 

Zeszyt ćwiczeń

Doskonale uzupełnia i organizuje wiedzę przekazaną w podręczniku. Nowa wersja zeszytu ćwiczeń zawiera jeszcze więcej ćwiczeń gramatycznych. W podręczniku znajdziesz odnośniki do konkretnych zadań w zeszycie ćwiczeń. Każdy rozdział kończy się podsumowaniem. 

 

Dlaczego warto uczyć się właśnie z tym podręcznikiem?

 Jest to nowoczesna seria, doskonale odpowiadająca potrzebom współczesnych studentów języków obcych.

 Otrzymujesz olbrzymie wsparcie wydawnictwa w postaci całej masy dodatkowych materiałów językowych.

 Osiągnięcie tego poziomu językowego daje Ci możliwość podjęcia pracy w Szwecji

 Podręczniki Rivstart przygotują cię do egzaminu. Materiał zawarty w tej serii podręczników pomoże Ci przygotować się do egzaminów z języka szwedzkiego, np. Svedex lub TISUS, dlatego polecamy je wszystkim przystępującym właśnie do takich egzaminów zewnętrznych z języka szwedzkiego.

 

Egzamin Svedex

 

Międzynarodowy certyfikat Swedex jest potwierdzeniem znajomości języka szwedzkiego na poziomie A2, B1 lub B2. Może przydać się osobom zamierzającym mieszkać i pracować w Szwecji, jak również osobom pragnącym podjąć pracę w szwedzkiej firmie w Polsce. 

Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Ta pierwsza obejmuje takie elementy jak: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego, pisanie krótkich form użytkowych, w tym listu prywatnego, a także wykonywanie ćwiczeń pokazujących znajomość słownictwa i gramatyki.

 

Dlaczego warto zdać ten egzamin?

 Dokument uwierzytelnia nasze umiejętności językowych, niezwykle cenione i przydatne na rynku pracy, zarówno w Szwecji, jak i w innych krajach.

 Otrzymasz pisemne potwierdzenie poziomu, który osiągnąłeś (jeśli na przykład uczysz się hobbystycznie)

 

Egzamin Tisus

 

Test i svenska för universitets- och högskolestudier (TISUS) – egzamin państwowy, sprawdzający znajomość języka szwedzkiego na poziomie C1 (według kryteriów Rady Europy) i uprawniającym do podjęcia studiów wyższych w Szwecji. Egzamin składa się z trzech części:

 Czytania

 Pisania

 Mówienia

Możesz uzyskać jeden z dwóch rodzajów oceny: zdany (godkänd) albo niezdany (underkänd).

 

Dlaczego warto zdać ten egzamin?

 Egzamin TISUS jest egzaminem kwalifikacyjnym z języka szwedzkiego na studia na uniwersytetach i uczelniach wyższych w Szwecji. Stanowi potwierdzenie znajomości języka na poziomie umożliwiającym naukę w języku szwedzkim.

 Jeśli nie posiadasz innego dokumentu (np. świadectwa z ocenami) poświadczającego Twój poziom z języka szwedzkiego, najprawdopodobniej będziesz musiał zdać egzamin TISUS, by móc studiować na uczeni wyższej.

  

Opinie

 

Jag rekommendera boken jag själv läst den och tror att alla skolor bör undervisa den. kapitel i boken är väldigt intressanta. Jag har lärt mig svenska och fått information om Sverige genom läsa den.

BOKUS

 

 

Szczegóły produktu

ISBN 9789127434202
Wydawnictwo Natur & Kultur Läromedel
Rok wydania 2014
Wersja Textbok (Podręcznik)
Autor Paula Levy Scherrer, Karl Lindemalm
Oprawa Miękka
Format 240 x 170 x 20 mm
Ilość stron 240
Poziom trudności A1/A2

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

7 września 2021

Szwedzkiego uczę się od jakiegoś czasu, ale, niestety, z przerwami. Od początku na Rivstarcie - miałam wydrukowany, ale poczułam, że to mnie średnio motywuje. Postanowiłam więc kupić oryginał, co by może mi się bardziej chciało. :) Paczka przyszła ładnie, prosto zapakowana - szary papier przewiązany sznurkiem jutowym, naklejka z adresem taktycznie przyklejona z tyłu, żeby nie psuła efektu ładnej paczuszki. Mój partner się zdziwił, że ktoś tak ładnie wysyła paczuszki. :D (Chyba kliknęłam sobie opcję pakowania na prezent, stąd ta kokardka itd.). Fajnie, że karteczka z podziękowaniem jest z imieniem zamawiającego i że są te dodatki (zakładka, naklejka - ja lubię). Sam podręcznik - naprawdę go lubię. Pracowałam też na Mal, tam mam wrażenie, że się ciągnie, że jest rozwleczone. Tu - teoria, kilka zadań i lecimy dalej. Mnie taka forma odpowiada. Jak mam potrzebę, to idę co ćwiczeń, żeby coś utrwalić, ale podręcznik z kilkoma zadaniami mi w zupełności wystarcza. Solidna podstawa. Polecam - i ten podręcznik, i z tej księgarni! :D

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl