Wyprawka Szwedzki A1/A2 0
Wyprawka Szwedzki A1/A2

Każda osoba zaczynająca uczyć się szwedzkiego staje przed wieloma decyzjami. Oprócz wyboru lektora, metod nauki i jej celu trzeba zastanowić się z jakich książek i podręczników korzystać, tak by postępy językowe były jak najszybsze. W tym i kolejnych wpisach blogowych przedstawimy Wam przykładowe „wyprawki szkolne” dla osób rozpoczynających naukę szwedzkiego na trzech poziomach: A1/A2, B1/B2 oraz B2/C1.

 

W skład każdej wyprawki będą wchodzić propozycje z czterech sekcji:

📍Podstawowe podręczniki

📍Dodatkowe książki do nauki

📍Lektury

📍Ebook

 

Dlaczego książki będą prezentowane właśnie w ten sposób? Ponieważ warto uczyć się z planem i celowo już od początku, dbając jednocześnie o rozwój wszechstronnych umiejętności językowych.

 

 

Podstawowe podręczniki, np.: Rivstart A1/A2, Mål 1

Podręczniki z serii Rivstart to najczęściej wybierane przez Was podręczniki do rozpoczęcia przygody z językiem szwedzkim. Jest to świetny wybór dla wszystkich, którzy chcą uczyć się w usystematyzowany sposób osiągając kolejne cele językowe.

Wydawnictwo zapewnia całą masę dodatkowych materiałów do nauki online, takich jak interaktywne ćwiczenia, słuchowiska, testy sprawdzające itp.

Rivstart to podręczniki tzw. pierwszego wyboru, ale jest też szereg innych, świetnych serii, jak na przykład Mål czy Gilla svenska. Przed ostateczną decyzją ustal swoje cele językowe i skonsultuj się z lektorem :)

 

 

Dodatkowe pomoce naukowe

Na samym początku nauki warto skupić się na materiale z głównego podręcznika, ale z czasem warto poszerzać wiedzę i umiejętności przy pomocy innych książek. Na poziomie A1/A2 będzie to na przykład klasyk Form i fokus, część A czy Mål - svensk grammatik på polska.

Wymienione powyżej książki to świetne pomoce to zgłębienia gramatyki i ćwiczenia jej w szerszym zakresie.

 

 

Lektury

Czytanie w języku obcym wymiernie wpływa na tempo akwizycji języka, dlatego warto zacząć czytać jak najwcześniej. Lekturami, które możesz czytać już od poziomu A2 to na przykład bestseller „Short stores in Swedish” czy krótkie opowiadania w uproszczonej wersji językowej, takie jak „Sköna Maj”.

 

 

 

Ebook

Ebook Jak dobierać podręczniki i lektury w języku szwedzkim został stworzony z myślą o wszystkich, którzy szukają konkretnych wskazówek przy wyborze podręczników, dodatkowych pomocy i lektur podczas nauki języka szwedzkiego.

 

Ten ebook pomoże Ci:

wybrać główny podręcznik do nauki szwedzkiego.

dobrać dodatkowe materiały do nauki, które pomogą Ci się rozwijać językowo.

 dobrać odpowiednie pomoce naukowe celem przygotowania się do egzaminów językowych, takich jak Swedex czy Tisus.

 uzupełnić swoją biblioteczkę o lektury w języku szwedzkim dopasowane do Twojego poziomu językowego.

 

Rezultat? Szybsze postępy w nauce szwedzkiego! 🇸🇪

 

 

 

Dowiedz się więcej:

Jak pisać w języku obcym

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl