Nauka języka duńskiego

 

Jeśli chcesz zamówić książkę w języku duńskim lub podręcznik do nauki duńskiego, napisz do nas i złóż zamówienie indywidualne!

Sprawdź, jak to zrobić TUTAJ.

 

► NAUKA DUŃSKIEGO

Aktivt Dansk - Lise Bostrup Aktivt Dansk - Lise Bostrup
Wydawnictwo: Forlaget Bostrup
Cena:

229,00 zł

szt.
zobacz więcej

 

 


 

JĘZYK DUŃSKI

 

Klasyfikacja genetyczna przedstawia się następująco:

Języki indoeuropejskie

Języki germańskie

Języki północnogermańskie

Język duńskiDuński jest językiem urzędowym Danii, Grenlandii i Wysp Owczych. Na terenie północnych Niemiec, dokładnie południowego Szlezwigu, język duński ma status chronionego języka mniejszości narodowej. Język duński jest także nauczany na Islandii, bowiem terytorium wyspy do 1944 należało do Danii. Alfabet duński posiada tylko 29 liter. Nie stosuje się form grzecznościowych, typu Pan/Pani, a jedynie du („ty”). Nie występuje też podział na rodzaj męski i żeński, a jedynie na rodzaj „podstawowy” i „nijaki”.

 

Nauka języka duńskiego - jak skutecznie uczyć się języków obcych?

Dzięki flagowym markom, takim jak popularny sklep z artykułami do domu lub pochodząca z duńskiego miasteczka Billund kultowa firma LEGO, kultura skandynawska staje się coraz bardziej popularna w środkowej i zachodniej Europie. Na półkach w księgarniach pojawiają się tłumaczenia z języków takich jak szwedzki, duński, fiński czy niderlandzki. Wiele osób nie zadowala jednak polska wersja i chcą dotrzeć do wersji oryginalnej książki. Żeby to zrobić, należy najpierw osiągnąć wystarczająco dobry poziom obcego języka. Jak osiągnąć wysoki poziom języka duńskiego i zacząć czytać książki po duńsku?

 

Czy warto uczyć się duńskiego?

Nauka języków obcych to obecnie bardzo popularna forma rozwoju osobistego. Wiele osób sięga po podręczniki, aby poprawić swoją pamięć lub zwyczajnie zrobić coś nowego. Nauka języka duńskiego może być ciekawym wyzwaniem, a poznawanie zupełnie nowej gramatyki i sposobu wymowy niesamowitą przygodą. Coraz prężniej w Polsce działają również duńskie firmy, które zatrudniają dużą liczbę Polaków. Wiele skandynawskich korporacji prowadzi także rekrutację online dla najlepszych specjalistów, dlatego kurs duńskiego może okazać się bardzo dobrą inwestycją w zawodową i naukową przyszłość na rynku pracy. Na polskim rynku książkowym pojawia się również coraz więcej książek tłumaczonych z języków północnej Europy, a wielu osób pasjonuje czytanie oryginałów najlepszych książek. Dania to także świetny kierunek wycieczkowy i warto poznać podstawy języka, by ze spokojem podróżować po tym pięknym kraju. Wszystkie te powody sprawiają, że szkoły języków skandynawskich cieszą się coraz większą popularnością, a kursy online mają coraz więcej użytkowników. Dlatego też oferujemy książki po duńsku, by każdy mógł sięgnąć po lekturę w języku, którego się uczy.

 

Jak nauczyć się duńskiego? Metody nauki

Tak jak w przypadku nauki każdego innego języka, istnieje wiele metod, dzięki którym możesz zacząć mówić w języku duńskim. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, na pewno przydadzą Ci się podręczniki do nauki języka szwedzkiego. Czytanie w danym języku jak najbardziej utrwala wiedzę przyswajaną na kursach. Zatem jak możesz nauczyć się mówić, pisać i czytać po duńsku? Oczywistym rozwiązaniem są lekcje duńskiego i kurs języka duńskiego z lektorką lub lektorem. To rozwiązanie idealne, jeżeli w naszej okolicy znajduje się szkoła językowa oferujące interesujący nas język, ale gdy zapisanie się na kurs językowy nie jest możliwe w naszej miejscowości, warto rozważyć naukę języka duńskiego online. Możliwe to jest zarówno za pomocą klasycznych lekcji z dostępem do Internetu, ale również popularnych, bezpłatnych aplikacji do nauki podstaw języka, dzięki którym przez kilka minut dziennie powtarzamy i zapamiętujemy nowe słowa. Jeżeli chcemy pogłębiać naszą znajomość języka, poznać tajniki gramatyki duńskiej i opanować sposób duńskiej wymowy, warto spotykać i komunikować się z Duńczykami, warto zapisać się na krótkie lekcje z native speakerem, który może odpowiedzieć na te pytania dotyczące języka, które pojawią się podczas nauki i zwiększyć poziom komunikacyjny nowego języka.

 

Książki po duńsku - przyjazny sposób nauki, który pozwoli Ci osiągnąć sukces

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z przyswajaniem nowego języka, czy szukasz ćwiczeń do dalszej nauki, książki to metoda nauki, którą możesz dostosować do twoich indywidualnych potrzeb i swojego poziomu, od a2 do c2. Swój proces nauki możesz zacząć od najprostszych książeczek i podręczników, dzięki którym Twoje słownictwo poszerzy się o nowe słówka i czasowniki, poznasz zasady gramatyczne oraz przekonasz się i sprawdzisz, czy nauka duńskiego to coś dla Ciebie. Dzięki indywidualnej nauce możesz dopasować tempo nauki do Twoich możliwości, a w podręczniku wypełnić zadania i uczyć się pisowni. Jeżeli natomiast jesteś już na poziomie konwersacyjnym, możesz rozwijać swoje umiejętności i czytać wyjątkowe książki w oryginalnym języku. Czytanie stanie się nie tylko powtórką i nauką, ale również przyjemnością, gdy przekonasz się, że swoje umiejętności możesz wykorzystać w codziennym życiu, prowadząc konwersacje i mając wgląd w nowe teksty i pliki, które rozumieją głównie rodowici Duńczycy.

 


 

Doskonale wiemy, jak wielu pasjonatów języków Północy jest w naszym kraju. Świadczą o tym liczne festiwale promujące kulturę skandynawską czy literaturę z Północy. Każdego roku setki studentów rozpoczyna studia na kierunkach związanych z tym regionem świata. Jednak wciąż tak trudno dotrzeć do oryginalnych materiałów w tych językach - książek, podręczników do nauki, słowników, literatury obyczajowej. Nie mogliśmy pozostać obojętni i postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę! W naszej księgarni znajdziesz książki po duńsku, oryginalną duńską beletrystykę, podręczniki do nauki języka duńskiego.

 

Od tej pory w polskiej księgarni internetowej Książki po szwedzku znajdziesz materiały w językach: szwedzkimnorweskim, duńskimislandzkim i farerskim oraz niderlandzkim i fińskim. Asortyment będzie systematycznie poszerzany o popularne podręczniki do nauki, słowniki, beletrystykę, książki dla dzieci i inne oryginalne materiały, które pomogą Ci uczyć się z przyjemnością.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl