Wyprawka Szwedzki B1/B2 0
Wyprawka Szwedzki B1/B2

Czas na przedstawienie drugiej wyprawki, czyli dla osób zaczynających od poziomu B1!

 

 

Podstawowe podręczniki

Po przerobieniu Mål’a lub Rivstartu A1/A2 możesz kontynuować naukę z drugim podręcznikiem z popularnej i lubianej serii Rivstart, czyli B1/B2.

Podobnie jak poprzednia część, papierowy podręcznik i zeszyt ćwiczeń uzupełniony jest o dodatkowe materiały dostępne online. Jest to podręcznik rekomendowany przez Folkuniversitetet podczas przygotowań do Swedex’a A2/B1. Podobne zadanie spełni również På svenska 2! czy Språkporten Bas.

 

 

Popularnym podręcznikiem jest również Gilla svenska. Trzecia część, czyli Gilla svenska D zaprowadzi Cię do poziomu B1+, jednak seria ta skupia się bardziej na rozwijaniu umiejętności komunikacji w sytuacjach dnia codziennego niż na przygotowaniu do egzaminu lub gramatyce.

 

 

Dodatkowe książki

Wiedzę z głównego podręcznika warto ćwiczyć przy pomocy różnych materiałów. Jeśli chodzi o gramatykę warto sięgać po kolejną część Form i fokus, czyli część B lub bardzo przystępne ćwiczenia  Första och Andra övningsboken i svensk grammatik. Twoje słownictwo z pewnością wzbogaci się dzięki Vardaglig svenska 1 i 2.

 

 

Lektury

Od poziomu B1 można już zacząć czytać dłuższe teksty dostosowane do potrzeb początkujących. W Szwecji występują jako „lättläst”, czyli teksty łatwe do czytania. Będą one świetnym pomostem do wejścia w świat szwedzkiej literatury. 

 

 

Wybieraj książki z oznaczeniem lätt-2 lub lätt-3. Możesz sięgać też po proste książki dla dzieci, takie jak np. "Mały książę" po szwedzku. Tę i inne książki znajdziesz u nas w sklepie!

 

 

Ebook

Ebook Jak efektywnie czytać w języku obcym został stworzony z myślą o wszystkich, którzy chcieliby szybciej i przyjemniej uczyć się nowego języka obcego! 

 

 

Z tego ebooka dowiesz się:

Dlaczego warto sięgać po obcojęzyczne teksty?

 Jak się do tego przygotować?

 Jakie konkretne metody czytania stosować?

 Jakie teksty wybierać w zależności od stosowanej metody?

 Jak mierzyć swoje postępy?

 

Dzięki wiedzy z ebooka wdrożysz techniki pomocne podczas czytania różnych treści, krótszych artykułów czy książek. Nauczysz się czytać efektywnie, a przede wszystkim, z przyjemnością.

 

Tego ebooka nabędziesz na stronie: www.ksiazkiposzwedzku.pl

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl