"Sköna Maj" (lättläst) - Eli Åhman Owetz

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 

"Sköna Maj" (lättläst) - przeczytaj opowiadanie z gatunku feel good po szwedzku!

Zwycięzca Lättlästpriset 2022! 

 

Maj spóźnia się na autobus po wizycie u fryzjera i postanawia wrócić do domu pieszo, przy pomocy chodzika. Kiedy przechodzi obok cukierni, natychmiast nachodzi ją ochota na coś słodkiego. Tam spotyka kogoś, kogo nie widziała od 70 lat - jej miłość z dzieciństwa, Lennarta.

Dzień staje się pasmem niespodzianek i wspomnień. Zadowolona z przygody, dobrego jedzenia i przepełniona dreszczem, którego nie czuła od dawna Maj wraca do domu. 

"Sköna Maj" to przyjemna, pełna nostalgii książka. Krótkie, naturalne powtórki tego, co wydarzyło się wcześniej w tekście, ułatwiają czytanie poszczególnych rozdziałów w różnych momentach.

 

W uzasadnieniu nagrody Lättläst za rok 2022 czytamy: „Piękna Maj to wspaniała książka o starszej kobiecie, która przeżywa niezwykły dzień w drodze do domu od fryzjera. Chociaż jest to klasyczna historia miłosna, tej wersji nigdy wcześniej nie czytaliśmy. Cały czas pojawiają się nowe zwroty akcji i zabawne momenty. Język jest bogaty, przystępny i starannie dopracowany.”

 Poziom A2/B1 (2 - Lättare)

 Opowiadanie feel good

 Wydanie w wersji z uproszczonym językiem, tzw. lättläst. 

Wersja książki po szwedzku z uproszczonym językiem to idealna propozycja dla osób zaczynających przygodę z językiem szwedzkim, dla imigrantów w Szwecji oraz dla dzieci czytających po szwedzku. 

W książkach po szwedzku typu lättläst zdania składają się przeważnie z maksymalnie piętnastu słów. Każde zdanie przekazuje jedną główną myśl, często zawiera jeden czasownik. Forma bierna zastępowana jest aktywną. Trudne słowa lub idee często są tłumaczone w kolejnych zdaniach. Wydania te są często krótsze niż oryginały, gdyż chodzi w nich o przekazanie pełnej treści przy użyciu możliwie małej ilości słów.

 Książka wydana przez LL-förlaget - wydawnictwo specjalizujące się w książkach wydawanych w uproszczonym języku szwedzkim (lättläst).

Dlaczego warto przeczytać tę książkę po szwedzku?

 To pozycja napisana według zasad lättläst.

 Przeczytasz prawdziwą książkę po szwedzku dopasowaną do Twojego poziomu jezykowego!

 Do tej książki stworzono też materiały dydaktyczne, które pomogą Ci lepiej utrwalić wiedzę, ale przede wszystkim ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem i posługiwanie się językiem szwedzkim. Możesz je pobrać poniżej klikając na napis "TUTAJ".

Przejrzyj treść książki:

 

 

Dlaczego lättläst?

 

Dla wielu osób czytanie książek i czasopism w uproszczonej wersji językowej (lättläst) jest jedynym sposobem na czerpanie przyjemności z lektury i na śledzenie wiadomości o świecie.

Niektórzy mają trudności ze zrozumieniem skomplikowanych wydarzeń opisywanym przy pomocy trudnych słów. Inni mają trudności z koncentracją i zapamiętywaniem. Z kolei rzesza imigrantów nie zna jeszcze języka szwedzkiego na tyle dobrze, by czytać standardowe wydania książek i czasopism.

Lättläst jest odpowiedzią na ich potrzeby. Dzięki uproszonemu językowi w gazetach, czasopismach i książkach wyżej opisane grupy osób mogą być na bieżąco z wiadomościami z kraju i ze świata oraz czytać literaturę, do której nie mieliby dostępu ze względu na zbyt skomplikowany język oryginału.

 

  

 

Sveriges historia : Från istid till EU

LL-förlaget

Wydawnictwo LL-förlaget

 

Wydawnictwo LL-förlaget publikuje książki w wersji lättläst dla dorosłych i młodych dorosłych z następujących grup docelowych:

 Osoby z niepełnosprawnością intelektualną

 Osoby z niepełnosprawnością neuropsychiatryczną

 Osoby starsze z demencją

 Osoby z dysleksją

 Dorośli uczący się szwedzkiego

Wydawnictwo publikuje zarówno beletrystykę, jak i literaturę faktu napisane bezpośrednio w formie lättläst.

Koniecznie zapoznaj się z pozostałymi pozycjami w uproszczonej wersji językowej dostępnymi w naszym Sklepie. Kliknij TUTAJ

Jeśli w naszej ofercie nie znajduje się pozycja, która Ciebie interesuje i którą chciałbyś przeczytać - napisz do nas! Sprowadzamy książki na zamówienie, również książki po szwedzku w wersji lättläst. Najprawdopodobniej będziemy w stanie sprowadzić dla Ciebie wymarzoną książkę :)

 

 

Szczegóły produktu

ISBN 9789188073945
Wydawnictwo LL-förlaget
Rok wydania 2021
Data premiery 2001-01-01
Wersja Książka
Autor Eli Åhman Owetz
Format 184 x 130 x 18 mm
Ilość stron 118
Poziom trudności A2 (2 - Lättare)
Język wydania szwedzki
Tłumaczenie nie
Czy cena jest drukowana nie
Wysyłaj do EmpikPlace Tak
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl