Nauka języka niderlandzkiego

NAUKA NIDERLANDZKIEGO

 

 


 

JĘZYK NIDERLANDZKI

 

Klasyfikacja genetyczna przedstawia się następująco:

Języki indoeuropejskie

Języki germańskie

Języki zachodniogermańskie

Język niderlandzkiNiderlandzki jest językiem urzędowym w Holandii i Belgii (w Regionie Flamandzkim i Regionie Stołecznym Brukseli), a poza Europą w Surinamie i na dawnych Antylach Holenderskich, czyli Bonaire, Curaçao, Sabie, Sint Eustatius, Sint Maarten i Arubie.

Pierwszy tekst pisany w języku niderlandzkim pochodzi z 1100 roku, z kolei pierwsza wydrukowana książka to Biblia z Delft (pochodzi z 1477 roku).

W naszej księgarni znajdziesz książki po niderlandzku, oryginalną niderlandzką beletrystykę, podręczniki do nauki języka niderlandzkiego.

 


 

Doskonale wiemy, jak wielu pasjonatów języków Północy jest w naszym kraju. Świadczą o tym liczne festiwale promujące kulturę skandynawską czy literaturę z Północy. Każdego roku setki studentów rozpoczyna studia na kierunkach związanych z tym regionem świata. Jednak wciąż tak trudno dotrzeć do oryginalnych materiałów w tych językach - książek, podręczników do nauki, słowników, literatury obyczajowej. Nie mogliśmy pozostać obojętni i postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę! 

 

Od tej pory w polskiej księgarni internetowej Książki po szwedzku znajdziesz materiały w językach: szwedzkimnorweskim, duńskimislandzkim i farerskim oraz niderlandzkim i fińskim. Asortyment będzie systematycznie poszerzany o popularne podręczniki do nauki, słowniki, beletrystykę, książki dla dzieci i inne oryginalne materiały, które pomogą Ci uczyć się z przyjemnością.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl